15 Şubat 2014 Cumartesi

OLAY ESSENTIALS IKISI BIR ARADA SÜPER NEMLENDIRICI GECE KREM/JEL

Merhabalar :)
Karma ciltli bir insan olarak ben de makyaj yaptiktan sonra gun icerisinde t bölgemde meydana gelen parlamalardan sikayetciydim.Ancak t bölgemde yağlanma olurken cildimin diğer yerleri kuruma yapıyor, gece makyajimi temizlerken o yaptığım makyajlarin yıkıcı etkisini  yok etmek ve cildimdeki eşitsizliğe son vermek için gece arı gibi çalışacak bir kreme ihtiyaç duyuyordum.


Aslında olay kremleri bana hiç yabanci değil :) Daha önceden Active Hydrating Gel Kremini kullanmis ve memnun kalmıştım. Yagsiz ve tamamen jel kivamindaki bu ürünü yeniden satın aldım ancak, etkisini daha cok gördüğüm Olay Essentials 2 in 1 süper nemlendirici krem jelden bahsetmenin daha doğru olacağını düşündüm. Eee ne duruyoruz başlayalım :)

OLAY ESSENTIALS 2 IN 1 SÜPER NEMLENDIRICI JEL/KREM (GECE)
NEDİR?  NE DEĞİLDİR? NEYE İYİ GELİR?
Kızlar bu krem kuruya dönük karma ciltler için tasarlanmış bir gece kremi.Gun içerisinde makyajdan yorulmuş ve nemini kaybetmiş olan cildimizi gece onararak kuru yerlere nem sağlarken,  yağlı olan bölgeleri ise de dengelemeyi amaçlıyor. Cildi rahatlatmasi bakımından da kullanilabilecek bir ürün.
Dedigim gibi eger benim gibi 29-30 yaş araligindaysaniz ve cildinizde bölgesel kuruluklar varsa kullanilabilecek, yağ formulü icermeyen orta hafiflikte bir krem diyebilirim.


NASILDIR? SIVILCE YAPAR MI?


   Krem yapi olarak krem-jel arasi bir formda.Yuzunuzde hemen kayganlasip hızla emiliyor.Yaglanma gösteren yerlerdeki nemi dengeleyip kuru yerlere yagsiz bir nemlilik sagladigindan herhangi bir sivilcelenme de yapmiyor.Sabah kalktiginizda daha dinlenmiş ve yatismis, t bölgesinden sebum fışkırmayan bir ciltle uyaniyorsunuz.
HERŞEY İYİ GÜZEL DE YA DEZAVANTAJLARI?
   Dezavantajlari olmaz mi? İçeriğe bakın bir hele?

Propiller, parabenler cirit atıyor. O SEBEPLE LÜTFEN GEBELER KULLANMASIN.Ben bu paraben içeriğine cok takılmiyorum artık ancak, cilt sorunu yasayanlar ve ilaç kullananlar ve malesef ki ailesinde 1.dereceden kanser hikayesi olanların ürün içeriklerine cok dikkat etmelerini öneriyorum!!
  Bir dezavantaj ise ürünün koruma folyosunun olmamasi.Hani ilk ben kullanıyorum izlenimi vardır ya o yok işte, ürünü açtığınızda kremin 1/3 ünün kapaginda olmasi hoş olmamakla birlikte ürünü parmaklari daldirarak kullanmak sterilize bir durum saglamiyor.
Peki bu durumda ne yapmamiz lazım diye sorarsaniz, Starbucksta kahve karıştırmak için tahta çubuklar oluyor onlardan bolca alın böylece ürünü parmaklamamis olursunuz :)


  Bunlarin dışında ürünün cildimdeki etkisini ve yağlardırma hissi vermeksizin nemlendirmesini cok sevdim ;) Benim gibi tam tekmil makyaj yapanlar için gece çalışan bir savaşçı edinmek farz bir durum zira ;) Ben savaşçımi buldum :))
   Kuruya dönük karma ciltler için netice itibariyle kullanilabilecek iyi bir ürün:)
Bir sonraki postta görüşmek dileğiyle :)
Sevgiyle..
Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi