22 Şubat 2014 Cumartesi

NIHANPERI ILE DOĞAL MAKYAJ SIRLARI

Herkese merhaba!

Makyaj dediğimiz şey,  tuvalinizin yüzünüz olduğu;  ruh halinizi bütün yüzünüze yansittiginiz, fazlasi zarar, frapani rezil, kararı vezir eden bir resim aslında. Doğru uygulamayla yapacağınız herşey yorgunluğunuzu, solgunlugunuzu, kusurlarinizi alip götürebiliyor.
Unutmayın ki her kadın kendini makyajla daha iyi hisseder.Bizler de sizlerin güzelliğine renk katmak için buradayız.Hersey güzel olacak :)

Ancak yaptığımız birtakım hatalar var.Guzel makyaj deyince ya da kendimizi bir makyoze teslim ederken aklimiza gelen Ebru Gündeş makyaji oluyor.Fazla boya fazla güzellik sanıyoruz da ya sonuç Bülent abla olursa? Bu klişeleri kiracağız!


1- Makyaj öncesi cildinizi güzel bir sekilde ve cilt yapınıza uygun ürünlerle nemlendirmemiz gerekiyor.Zira yatismayan bir cilt cilt makyajinizin yüzünüzde egreti bir görüntü yaratir,  kuru ciltlerde topaklanma/puturlenme, karma ciltlerde parlama, yağlı ciltlerde camurlasma diye tabir ettigim görüntüye sebebiyet verir.
Bu sebeplerle cildinizi güzelce nemlendirin ve zamanınız da musaitse nemlendirici uyguladığıniz cildinizi bekletin.Bekletin ki nemlendirici işini yapsın, karismayin onun işine.

2- Cilt tipinize uygun fondoteninizi uygulamadan tercihen primer uygulayabilirsiniz.Primerler cildinizi makyaja hazirlar, silikonumsu yapısıyla gozeneklerinizi kamufle eder.
3- Cildinize fondoten, cc krem ya da bb krem uygulayabilirsiniz.Cilt tonunuzu esitlemede ve kusurlari kapatmada ilk kural budur.Ister makyaj süngeri ister fırça kullanin; önemli olan fondoteninizi basarili ve homojen bir şekilde dagitmanizdir.Ben fondotenlerimi artik Real Techniques Buffing brush ya da yine Real Techniques Expert Face brush ile uyguluyorum. ANCAK ŞART DEĞİL! ELLE BILE UYGULASANIZ EN CAN ALICI KURAL FONDOTONENIZI HOMOJEN BIR SEKILDE UYGULAMANIZ.

4- Bir takım site ve bloglarda doğal makyaj uygulaması için ten renginizden bir ton açık fondoten kullanmaniz gerektigi yazıyor. Hatta fondoteninizi koyu tercih etmeniz gerektiği bile söyleniyor. Bunlar hatalı uygulamalardir.Acik tonlarla sevimli hayalet casper olmak elinizde! Koyu tonlarla da kunta kinte olmayın!

5-Cilt yapınız ten makyajinizin pudra isteyip istemeyecegini gösterecektir size.Likit fondotenler kullanıyorsanız makyajınizi sabitlemek isteyebilirsiniz.O sebeple pudra kullanabilirsiniz.Ancak pudranizi uygularken pudranizi da homojen bir sekilde dagitmayi unutmayin.Cildinizin üzerinde un görüntüsü hoş olmayacaktır. Ki böyle durumlarda sizi ilk uyaran eşler ya da annelerdir "evladim un cuvalina mi düştün!! ":))

6- Yine makyaj dünyasında efsanevi hurafeler var concealer seçimi konusunda.Ne kadar beyaz o kadar aydınlık görünüm diye bir kural yoktur! Hele ki gözaltı morlugu probleminiz varsa beyaz kapaticilar kusurunuzu gizlemekten çok daha cok kusurunuzu ortaya çıkarırlar.
    Bu sebeplerle concealerinizi cildinizden 1 ton açık tercih edin.Dikkatleri gozaltlariniza çekmeyin.
     Yine bir hatali uygulama da gozaltlariniza pudra uygulamaktir.Bu uygulamadan uzak durun, güzel olacağım derken gozaltlarinizdan olmayin.Bu yaşlarınızda kalmayacaksiniz, 50li 60li yaşlarınızda o göz altlariniz size hizmet edecek!7- Allik cildinizi sağlıklı gösteren en vurucu üründür. Uykusuz günlerinde cansizlasan yorgun görüntüyü canli, taze bir cilde çevirmeyi kim istemez?
     Ben canlı bir görüntü için krem allik tercih ediyorum.Ancak toz alliklarla da aynı görüntüyü yakalamak mümkün! Yanaklariniza kararinda bir miktar allık dokundurun yeter :)
      Eger dogal bir görüntü istiyorsaniz seftali, ya da cilek tonlarında allik tercih edin.Bronz tonlar sizi daha olgun gösterecektir.Daha koyu kahve alliklar da fazla uygulandığında kirli bir görüntüye sebebiyet verebilir.8- Yanaklariniza ışıltı katabilirsiniz! The Balm Mary Lou Aydınlatıcıyi instagramda beni takip edenler bilir.Elmacik kemiklerinize uygulayacağıniz aydınlatıcı ile her guldugunuzde ışık sacabilirsiniz! Unutmayın sağlıklı cilt parlar!
    Ben mary lou aydinlaticiyi elmacik kemiklerine, burun ucuna, hafif olmak kaydiyla ceneye Real Techniques Blush Brush fırçası ile uyguluyorum.Isil isil parlayan bir cildi bu şekilde saglayabiliyorum!9- Eğer doğal bir makyaj istiyorsanız mat ve acik tonlarda farları tercih edin. Günlük makyajlarda koyu tonları kullanmayın,  gözleriniz her daim aydınlık olsun :)
    Ben makyajlarimda The Balm Meet Matte Nude far paletini kullaniyorum. Far paletinde görmüş oldugunuz beyaz, krem ve ten rengi farlari kullanabilirsiniz.Hatta beyaz fari tüm göz kapağıniza kenarlara ten rengi farla golgeleme yapın :) Gözlerinizi taze gosterecektir :)


10- Tercihen eyeliner kullanabilirsiniz.Ancak eyelinerinizi ince uygulayin.Dogal bir görüntü hedefliyorsak kirpik diplerine uygulayacağıniz eyeliner yeterli olacaktır.Kirpiklere uygulayacağıniz rimel konusunda atış serbest :) Tek tek ayrılmış kirpikler göz makyajinizi tamamlayacak :)11- Doğal bir makyaja dudak rengi, pembe bazlı nude renkleri yakışır. Ben genelde The Balm Mai Billsbepaid rujunu kullaniyorum.Ama seçenekleri geliştirmek mümkün :) Mesela
•Maybelline Color Sensational 745
•Kate moss lipstick 16
•Golden Rose Velvet Matte 03 vs..
Ve sonuçlar :)Umarim yazim sizler için faydali olur :)


Bir sonraki postta görüşmek dileğiyle :)


Sevgiler
Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi