26 Şubat 2014 Çarşamba

ADIM ADIM BAHARA GİRİŞ MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Merhabalar!


    Bahar kapıda...Mart geliyor "sizler" için.Kimileri için mutluluk kapıda,  kimi baharın gelecegi için huzursuz.O sebeple "bahar geldi içim kıpır kıpır" cümleleri kurarken incinebilecek insanlar olabileceğini unutmamak lazım...

     Bahari bekleyen bayanları da unutmak da haksız bir durum olurdu elbet...O sebeple baharin ilk makyaj uygulamasi sorumlulugunu aldim.Eh tabi mevsim bahar olunca akla yesiller pembeler geliyor.Ben de cıvıl cıvıl bu renkleri kullanarak değişik bir göz makyaji uygulamasi yaptım.
NELER KULLANDIM?

     Bu yazı ürün özelliklerini analiz etme yazısı olmadığından ISTEDIGINIZ FARI KULLANABILIR, HATTA BENIM KULLANDIGIM RENKLERLE BAĞLI OLMAYIP KENDI BAHAR MAKYAJINIZI YARATABILIRSINIZ :)
   Ben sizlere yazı yetiştirmek ve zaman kısıtlıligindan uygulama kolayliligini da düşünüp tercihimi Rossmann Türkiye mağazalarında satılan Rival de Loop Young serisinin Long Lasting likit farlardan yana kullandım.


     Farlarin yapısı sürülurken likit seklinde; fırçası ile uyguladiginizdan extra fırçaya ya da parmaklarla dagitmaya ihtiyaç duyulmuyor.Ancak her likit farda  oldugu gibi suruldukten bir kac saniye sonra katilasma hali başlıyor,  o sebeple ilk başta düzgün sürdünüz sürdünüz; aksi halde bir kat daha surerseniz topaklanma durumu meydana gelebilir.


(*) toz far uygulamasi yapacaksaniz; her rengi asagida anlatacağım bölgelere ayri ayri uygulamaniz gerekiyor.

1- BRONZ BIR ZEMIN HAZIRLAYIN
     Likit farlardan 04 metallic gold farini göz kapağımizin tamamina ince bir şekilde uyguluyoruz.Uyguladiktan sonra bir 15 saniye bekleyin ki far donsun.Aksi halde üzerine uygulayacagimiz far renkleri birbirine karışir.

2- SU YEŞİL FARI GOZ KAPAGININ SOLU ILE ORTASI ARASINDAKİ BÖLGEYE UYGULAYIN.      Resimde gördüğünüz gibi göz kapağının sol-orta kısmına yine ince bir sekilde 02 metallic pink likit farini uyguluyoruz.Yine farin donmasini bekleyin, zira yanına bir de pembe ekleyecegiz :)


3- PEMBE FARI GOZ KAPAGININ SAG-ORTA KISMINDAKI BÖLGEYE UYGULAYIN.     Uygulandığınız su yeşili farin yanına bu kez 03 Metallic Rose likit farini uyguluyoruz.Bu renk fari da uygulayip donmasini bekledikten sonra sira katilasan farları karıştırma fırçası ile biraz dagitmamiz gerekecek.

4- DAGITIIINN DAGITIIIINNNN!
    Likit far da kullansaniz, toz far da kullansaniz dağıtma işlemini uygulamaniz lazım;  zira renkleri yanyana kullandigimizdan keskin geçişli görüntüyü yumusatmamiz gerekiyor. Yavaş yavaş renklerin üzerinden dağıtma işlemine başlayın.

5- İŞLEM TAMAM!    Ince bir eyeliner pen ve rimel :) Enerji dolu ve baharin tüm renklerini barındıran capcanli gözler sizlerle :) Dudaklara bir parlatici yeter!Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle...
Öpücükler ♥♥
Nihan
     
  
   
     
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi