31 Ocak 2014 Cuma

GARNİER KUSURSUZ MAKYAJ TEMİZLEME SUYU ANALİZİ

                                                                Kızlar merhaba,

      İnstagramda da duyurduğum üzere sizlere Garnier Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu ile ilgili deneyimlerimi aktarmak istedim.Zira ayrıntılı bir inceleme gerekiyordu.Uzaktan bir bakış atmak yetmiyor biliyorsunuz, mevzu bahis olan şey en önemli yerimiz: CİLDİMİZ!

           Herkesin bildiği üzere Bioderma Sensibio H20 makyaj temizleme sıvısını bilmeyen yok.Hatta bittikçe yedekliyoruz, bulduğumuz an seviniyoruz.Ve gerçekten firma çıkadığı ilk ürün ile oldukça büyük bir sükse yapmıştı.Haksız da değiller.Eh tabii kozmetik dünyası örnek almayı sever; önce Loreal Paris tarafından Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu çıktı.Şimdi ise sıra Garnier'e gelmiş ki üretilip hemen piyasaya sunuldu.

KONU BAŞLIĞI : NASIL BİŞİİYY?

         Resimde de gördüğünüz üzere Garnier ambalaj konusunda biraz Bioderma'dan feyz almış:) Görüntü neredeyse aynı, pembe kapak ve yazı stilleri dahil:) Sadece kapak dizaynında çok az bir farklılık var.Haksız rekabetten dava açılsa yeri!


Ne kadar benziyor öyle değil mi:)       Biodermayı hastanede bizlere takılan serumlara benzetirdim, Garnier de aynı görüntüde. Hatta torpilli serum diyeyim de güldüreyim biraz sizi.Hatta ürünle eve geldiğimde annemin gözler fal taşı gibi açıldı tabii:) Kadıncağız serum zannetti, ki abartmıyorum tepkisini:)) Garnier de aynı Bioderma gibi temiz yüzlü bir ürün olmuş.Böyle şeffaf şeffaf  "aman da aman sterilize oluyoruz efendim!" düşüncelerine kapılıyorsunuz :)))

         Haa bir de, işten eve geldiğimizde parmağını bile kaldıracak hali kalmayan biz iş kadınları o suratı yıkama işkencesinin ne demek olduğunu biliyoruz değil mi:)) Üstelik gece yatmaya yakın çarpıyorsanız o suyu yüzünüze, bir de uyku açılması gibi bir problem yaşıyorsunuz.Sonra hoşgeldin "GECE HIRTI! :)))"

Bizlerin istediği tek bir ürün olsun böyle pamuğu iki gezdirdik mi makyaj hooop temizleniversin vurup kafayı yatalım öyle değil mi:)) Cevap?

ÖYLE BİR DÜNYA YOK ARKADAŞIM!!

Üç gündür çeşitli makyajlarla deneyimledim.

*Fondoten,concealer, allık, rimel, eyeliner, pudra gibi yoğun bir makyaj yaptığımda 4. pamukta cildim tamamen temizlendi.

*BB krem, concealer ve allık üçlüsünü de 2, 2-5 pamukla temizledi.

Dediğim gibi öyle bir dünya yok arkadaşlar.Hele benim gibi sizlere her gün tam tekmil makyaj yapan birinin makyajını TEK BİR HAREKETLE temizleyen bir ürün daha ben keşfetmedim henüz.


  • Ama, tek bir hareketle temizlemese de makyajımı sildikten sonraki cildimde yarattığı hissi sevdim.
  • Yapış yapış değildi cildim açıkçası.
  • Gözlerde yanma problemi yaşamadım.
  • Nemlendirici kullanmadan uyuduğumda sabah vıcık vıcık bir ciltle de uyanmadım.
  • -Bende- Sivilce problemi yaratmadı.


        Bioderma ile karşılaştırmamı isteyeceksiniz biliyorum.Biodermanın yapısı daha berrak su gibi.Garnier ise daha kaygan sanki, daha kıvamlı geldi bana.Ama temizleme performansları hemen hemen aynı gibi geldi bana.Ama dediğim gibi ben tam tekmil makyaj yapıyorum, tek hareketle iki ürünün de benim makyajımı temizlemesi imkansız.

         Bioderma ile yüzümü temizlediğimde cildimi suyla yıkamış gibi bir his uyanıyorken, Garnier de toniğe yaklaşan bir his vardı cildimde.Bunu da açık sözlülükle söylemeliyim:)

ÜRÜN ŞARKISI: MAAAASUUUM DEĞİİİİLİİİİZ HİÇBİRİMİZZZ ...

Garnier içeriği şöyle :


Bioderma içeriği ise böyle :))) Hani salatalıklar meyveler falan biraz daha "ben zarar vermem" edalarında :))
BAKALIM GARNİER'DE NELER VAR :)

Su: ÇAKAL MADDE. Bir baz oluşturuyor ve diğer tüm kimyasal maddelerin bir arada kalmasını karışmasını sağlıyor.

CocamideDEA MEA ya da TEA/ Cocamidopropyl Betaine: Kir çözme özelliği barındıran bir madde.

Polyquaternium/Quaternium: Yumuşatıcı özellikteki bu maddeler bazı çamaşır yumuşatıcılarda da bulunuyorlar.Muhtemelen cildi yumuşatmak için bu üründe yer almış.

Propylene Glycol (PEG): Güneş kremleri, ruj ve banyo malzemelerinde yer alıyor. Nemlendirici özelliği nedeniyle ürünlerin kurumasını önlemek amacıyla kullanılıyor. Ancak karaciğer ve böbrek üzerinde zararlı, deri ve gözü tahriş etme riski var. Yüksek miktarda alındığında santral sinir sistemini baskılamakta ve daha az efektif çalışmasına neden olmakta. Bunun yerine gliserinli veya sorbitollü ürünler tercih edilmesi gerekiyormuş.BU MADDE BİODERMADA KABAK GİBİ VAR, ANCAK GARNİER DE MASUM DEĞİL PROPİL İÇEREN MADDE MEVCUT.

DİSODİUM EDTA: Edta dedin mi ben korktum açıkçası. EDTA labortuar’da metal iyonlarını tutmak için kullanılıyormuş.Kimyasal madde malesef..Toksik içerik taşıyor ve hiç de masum değil.BİODERMADA DA GARNİERDE DE MEVCUT MALESEF...

Poloxamer : Bu da bir kimyasal ve cildi tahriş etme riski var.

       Yani anlayacağınız Bioderma bile olsa kimyasal içeriyor kardeşim, Garnier mi masum olsun?Ama kullanıyoruz işte..

GELELİM GARNİERİN YAPISINA: 400 ml arkadaşlar.200 kullanımlık yazıyor da pamuk mu saymış adamlar inanın bir fikrim yok :))) Bereketli bir ürün.Cildi durulamaya gerek yok diyor.Ben durulamadım.Cildimi temiz hissettim.

Alınır mı? Alınır niye alınmasın, memnun değilim diyemem çok şükür ki bir arıza vermedim.

Dikkat! Hassas ciltler için yazar, yağlı ciltlerde durun bir düşünün.Çünkü sabah vıcık vıcık olmasa da kuru olmayan bir suratla uyandığımı belirtmek isterim.

Fiyat bilgisi 09.03.2014 tarihli paylasimim sebebiyle tarafimca kaldirilmis olup her firma farkli fiyat koydugundan ve elestiri yapıldığında farkli fiyatlar belirtildiginden fiyat arastirmasi kismi sizlere bırakılmıştır.

Peki bu yazı yararlı oldu mu? 

ONU DA SİZ YAZIN :)))


Bir sonraki postta görüşmek üzere :)

                                                                        Sevgiler 

                                                                        Nihan 

Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi