4 Kasım 2013 Pazartesi

KOYU RENK RUJLAR NASIL SÜRÜLÜR? HANGİ GÖZ MAKYAJI İLE KOMBİNLENİR?

     Sonbahar ve kış mevsiminin vazgeçilmez rengi olan bordo ve mürdümler sadece kıyafetlerde değil; dudaklarda da bizlerle!
     Ben sadece bu sene moda olduğu için değil; her kış istinasız yeni bir bordo ruj arayışına girerim.Aslında soğuk alt tonlu renk olan bordo bende hep şıklığı ve zarifliği çağrıştırıyor.
      Ancak makyajımızda bordo rengi kullanacaksak; şık ve elegan bir görüntü elde etmek istiyorsak kusursuz bir ten makyajı ve sade bir göz makyajı ile bordo dudakların hakkını vermek gerekiyor.
Madem ki konu makyaj trendlerinden açıldı size bir zamanlar kullandığım ve halen kullanmaya devam ettiğim harika bordolardan söz etmek istiyorum.


Rujlar sırasıyla şöyle kızlarım:

1-Mac Cremesheen Lipstick Hang Up

2- Golden Rose Lipstick no:70 ( daha kırmızı alt tonlu isteniyorsa 55 ya da 120 numaralar)

3-Pastel lipstick no:121 (46 numara da tavsiye edilir)

4-Alix Avien Shine Plus Lipstick no 10

5- Flormar Revolution no 16 (13 numara da mürdüme kaçan bir bordo tavsiye edilir)

6-Avon Ultra Color Rich Mega İmpact Lipstick Personified Plum


veee yeni keşfim: Rimmel Kate Moss serisi No 04 !

Şuanda elimde olan özellikle iki renk ile makyaj uygulaması yaparak sizlerle paylaşmak istedim.
                                                                                             


Golden Rose 70 numaralı ve Rimmel Kate Moss serisi 04 numaralı rujlar...Her ikisi de dudağa rengini tam anlamıyla veren rujlar kuzular.Dudakları çok kurutmayan yapıya sahipler.İlk izlenim olarak dudakta sıyaha yakın bir renk veriyorlar.Ancak biri bordo bazlı; diğeri ise mora çalıyor.

Evet kızlar gelelim bu makyajları hangi göz makyajı ile kombinleyeceğimize..Ben iki ayrı far paleti kullanmanızı öneriyorum.Hem hesaplı ; hem de pigmentleri çok güzel :)

  • İlk paletimiz Golden Rose 5'li far paleti 109-smokey eyes :) Gördüğünüz üzere içeriğinde mürdüm ve taş renkleri olan harika bir palet bu:) Baştan 4.  kemik rengi baştan ikinci mürdüm rengi ile gölgeleyip bordo rujunuzu kötü emellerinize alet edebilirsiniz :)) simsiyah bir eyeliner ve bol rimel ile harika bir makyaj olacaktır!

İkinci far paletimiz ise Alix Avien 2013-14 sonbahar kış koleksiyonunun 27 numaralı paleti!Ben bordo ruj sürdüğüm zaman bu paletin baştan ikinci inci rengi ile baştan 4. taş rengini gölgeleyerek rujuma kombin yaratıyorum :))

Hemen aşağıda makyajımı paylaşmadan önce şu tüyoları da vermem gerekiyor canlarım:

Koyu renk ruj sürdüğünüzde ve bu renk hele ki bordo ise ten makyajınızı kusursuz yapmanız gerekir.Peki bunu nasıl yapacağız?

  • Makyajınızın alt bazına muhakkak bir ten sabitleyici (bb -cc krem) kullandıktan sonra sponge yardımıyla kapatıcılık oranı yüksek bir fondöten uygulamalısınız.
  • Göz altı kapatıcınızı çok açık renk kullanmamanız gerekir.Zira dudaklar - yanaklar- gözlerdeki renk 4.bir renk farklılığını kaldıramaz.Dolayısıyla teninizin rengine yakın bir concealer tercih edin.
  • Koyu renk rujlar hele ki bordolar, bronze tonlarla birbirlerini nötralize ederler.Dolayısıyla kontur işlemi dahi uygulasanız şakak kemiklerine doğru hafif bir şeftali renk dokundurun.
  • Pudra tercihinizi transparan pudradan yana kullanın.Fazla pudralı görünüm şık ve sade görünmez.

                                vee Golden Rose 70 numaralı ruj ile yapmış olduğum makyaj :)


                        veee Rimmel Kate Moss 04 numaralı ruju ile yapmış olduğu makyaj :)Umarım faydalı bir yazı olmuştur börekler :)
Sevgilerimle :)

Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi