4 Ekim 2013 Cuma

GÜNÜN SONBAHAR MAKYAJI POSTU

  ızlarım biliyorsunuz ki instagramda yaptığım günlük makyajları her gün ekliyorum:)

Yoğunluktan belki hepsini post haline getiremiyorum ama boş zamanlarda elimden geldiğince yazmaya çalışıyorum :)

Bakalım bugün neler yapmışım :)1- Rimmel Stay Matte Fondoten

2- Garnier BB krem Eye Roll On Concealer

3- Flormar Loose Powder

4- The Balm İnstain Allık Pinstripe Plum

5- Maybelline Color Sensational Lipstick No:190 Atomic Pink

6- Maybelline Eye Studio 24 H Gel Eyeliner İntense Black

7- Maybelline One By One Volume Express Satin Black

8- Flormar eyebrow liner


  1. Kızlarım biliyorsunuz ki dün Watsons tan aldığım Rimmel Stay Matte Fondotenin analizini yapmıştım.Yüzümdeki matlığı ve kapatıcılığı görüyorsunuz öyle değil mi? Tüm yüze pudra gibi dağılan ve gün boyu kalıcılığını koruyan fondöteni uyguladım bugün.O kadar harika duruyor ki yüzde, merak edenler için ürün açıklaması burada tık tık
  2. Göz altlarımda ise Garnier BB krem göz altı roll onu var tatlılar.Ortalama bir kapatıcılığı var kızlarım, göz altını kurutmuyor ama normal bir concealerdan daha az aydınlık verdiğini söyleyebilirim:)
  3. Flormar Loose Powder dan ne kadar memnun kaldığımı sağır sultan duydu desem yeridir.Zira ben bu kadar hafif ve cildi mat gösterirken bir yandan da maske gibi durmayan başka bir pudra kullanmadım.Bu ürünle ilgili yazımı okumak için tık tık
  4. Gelelim göz makyajıma :) Kızlarım watsons yepyeni bir marka ile son aylarda karşımızda.NYC yani New York Color markası hem uygun fiyatlarla hem de sunumları ile gönlümüzü çalmaya başladı.Ben NYC nin İndividual Eyes dörtlü far paletlerinden Green Eyes paletini seçtim :) Çok fazla pigmentli değil NYCnin bu far paleti.Taşlaşma yapıyor ve tırnaklarınızla kazımak zorunda bile kalabiliyorsunuz.Ama göze uygulandığında performansı iyi, dağılma, tozlaşma ve çizgilenme kesinlikle yapmıyor.Fiyatı da uygun kızlar.Bu far paletinin içinde aydınlatıcı ve far bazı var.Ortalama kaliteye sahip diyebilirim.Far bazı işe yaradı, aydınlatıcısı ise kaş altında güzel sonuçlar veriyor.
Farın krem rengi göz makyajımızın bazını oluşturdu kızlarım. Göz kapağımızın tamamını bu renk ile renklendirdikten sonra gölgeleme yapmaya hazır hale geldik.Yumuşak bir gölgelendirme fırçası ile palette gördüğünüz mürdüm rengi göz kapaklarımın kenarlarına uyguladım.5-Gelelim eyeliner uygulamasına :)

Bu eyelineri beğenmiyorum diyen yoktur herhalde.Uygulamayı oldukça kolaylaştıran fırçası ile kirpik diplerime yaklaşık 1 cm kalınlığında siyah eyelinerı uyguladım ve eyeliner ile bakışlarımız anlam kazanmaya başladı :)

5- Gelelim can alıcı noktaya :) Rimel !!!

Dün Gratisteki indirimden Maybelline One by One Volume Express Satin Black mascarasını aldım.One by one mascarasını kullananlar bilir, plastik bir fırçası var ve kirpikleri tek tek ayırma özelliği olan güzel bir rimel..Rimelin daha da siyah renk veren sürümü "satin black" adı altında piyasaya sürüldü.Ben oldukça memnun kaldım.Kirpiklerime güzel bir siyahlık verdi ve tek tek ayırdı.


6- Yanaklarda ise The Balm  İnstain allıklardan Pinstripe Plum allığını kullandım:) Bilenler bilir pigmentleri inanılmaz güzel olan bu allıkları geçmiş yazılarımda paylaşmıştım.Okumak için tık tık

7- Ruj konusuna gelince arkadaşlarım tarafından en çok beğenilen rujlarımdan biri Maybelline Color sensational Lipstick 190 Atomic Pink..En çok sevdiğim rujlarımdan biri...Kolay kolay çıkmıyor da dudaktan :)

8- Son olarak kaşlarımdaki konturu merak edenler hemmeeen  Flormar Eyebrow Pencil edinsin kendisine.Harika dolduruyor kaşları be akma dağılma yapmıyor. Bu ürünle ilgili yazım için tık tık
Ve sonuç kızlarım :)Umarım ayrıntılı olarak anlatabilmişimdir :)


Sevgiler :)


Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi