10 Eylül 2013 Salı

TÜRKİYE'NİN NANO TEKNOLOJİSİ İLE ÜRETİLEN İLK BOYASI İLE TANIŞIN: VOİLA NANO DİAMONDS

Merhaba kızlarım,
Biliyorsunuz benim saçlarım resimlerden de anlaşılacağı üzerine siyah..Yaklaşık 3 yıldır çıkan beyazlar ve bana yakışan tek renk siyah olduğu için siyah rengi tercih ediyorum.Bugüne kadar bir çok boya firmasının siyah boyalarını kullandım.Ama ilk kez bir boya dikkatimi çekti ve memnun kaldım:)

Reklamlardan da bildiğiniz üzere Voila! Kopaş Kozmetik tarafından üretilen ve Türk menşeili bir boya ve yıllardır piyasalarda.Ama kozmetik sektörünün yapmış olduğu ataklar her firmayı farklı atılımlara sevketti.Kimi firma amonyaksız boya üretirken, kimi firma ise kullanım kolaylığı sağlayıp köpük boyaları piyasaya sürdü...

Bu kez farklı bir atılım ile karşı karşıya kaldık..."Nano teknoloji"...

Nedir bu nano teknoloji?


Nanoteknoloji maddeyi atomik ve moleküler seviyede kontrol etme bilimidir. Genel olarak 100 nm ve daha küçük boyutta malzeme, aygıt geliştirmekle ilgilidir. 1 nm, metrenin milyarda biridir.

1nm içine yaklaşık 2-3 atom dizebilirsiniz. Bir insan telinin çapı 100.000 nm’dir. Nano teknoloji ile üretildiği için; renk pigmetleri klasik saç boyalarındaki renk pigmentlerinden kat kat küçüktür. Yani DAHA DERİNE nüfuz ederler!

Voila da bu teknolojiyi kullanarak Voila Diamonds serisini üretti.Özel teknolojisi sayesinde Voila Nano Diamond, daha uzun süreli parlaklık ,kalıcı ve saça zarar vermeyen özel dokusu ile ipeksi bir yumuşaklık sunuyor.

Ayrıca saçlarımdaki beyazları da hesaba katarsak bu boya yüksek oranda beyaz kapama özelliğine sahip olan bu seride siyah,kahve, sarı ve kızıl saç tonlarında sürprizlerle karşılaşmadan istediğimiz saç rengine kavuşmayı vaat ediyor.

Benim deneyimlerim ne oldu biraz da bunlardan bahsedelim:)

1- Boyanın uygulaması diğer boyalar gibi.Oksidasyon sıvısına boya tüpündeki kremi dökerek çalkalamak suretiyle saçlarıma uyguladım.Saçlarım kısa olduğu için bir tüp boya fazlasıyla yetti.



2- Alnıma ve kulaklarıma boya nüfuz etmesin diye vazelin sürmüştüm ancak bu boya çok fazla deriye işlemiyor.İşlese de silince hemen çıkıyor.

3-Belirtilen süreyi bekledikten sonra saçınızdaki boyaların temizlenmesinin akabinde ARGAN YAĞI özlü saç maskesini uyguluyorsunuz ve sonuç harika!



Bir boyanın kalıcılığı elbette yapılan boyanın  akıp akmadığı ile ölçülüyor.Normal şartlarda diğer markaların boyaları saçlarımı yıkadığımda yoğun ve mor bir akıntı yaparken Voila ile boyanan saçlarım yıkandığında hafif kahvemsi ve hiç de yoğun olmayan bir şekilde aktı ve renk canlılığını koruyor.

Voila Nano Diamonds sadece siyah renkten ibaret değil elbette :)) Bir hayli geniş bir renk skalası var.




Kızlarım sonuç olarak ben bu boyadan çok memnun kaldım.Ama söylediğim gibi ben boyada ana renk tercih ediyorum.Ara renklerde sonuçlar ne olur test etmedim ve deneyimlemedim.Umarım siz de memnun kalırsınız canlarım..

PEKİ SİZ HANGİ SAÇ BOYASINDAN MEMNUN SUNUZ?
HANGİ SAÇ BOYASI SİZİ MEMNUN ETMEDİ?
YORUM VE DENEYİMLERİNİZİ BEKLİYORUM HEYECANLA!!

Sevgiyle kalın :)














Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi