9 Eylül 2013 Pazartesi

GENÇ KIZLARIMIZ İÇİN MAKYAJ ÖNERİLERİ BURADA!!

Kızlarım merhabalar,

Malum eylül ayı okulların açıldığı ve herkesin tatil modundan iş ve eğitim moduna geçtiği ay...Üniversiteler de açılıyor önümüzdeki günlerde.İstedim ki uygun ürünler ile okulda farkınızı göstereceğiniz makyaj önerilerimi sizlerle paylaşayım ben de gençlik günlerime döneyim hihihi :))

Gençlik yılları insanın hayatındaki en güzel dönemlerdir.Cilt gergin, göz altları taze, gözler pırıl pırıl fazla makyaja gerek duyulmayan capcanlı bir cilt!! Yaşlar 18-25 arası olunca doğal ve pastel tonlarda makyajlar ön plana çıkar...

Üniversiteye başladığınız dönem ergenlikten yeni çıkmış ve bakımlı görünmeye gayret edilen bir dönemdir.Bu yüzden makyaja başlamadan önce ilk anahtar cildimizin temiz tutulmasıdır.Bu bağlamda cilt tipinize göre Niveanın Aqua Sensation serisi genç ciltler için nemi hapseden harika bir ürün!

Genç kızlarım makyaj malzemesi seçerken ciltte kullandıklarının cilt tipine uygun olmasına dikkat etmelidir.Zira sivilcelenme problemi baş gösterebilir.Genç bir cilde sahip oldukları için de çok kapatıcı özelliği olan yoğun ürünleri kullanmalarına gerek yoktur.Hafif su bazlı fondotenler, BB kremler ve transparan pudralar genç kızlarımızın kullanmaları için ideal ürünlerdir.Eğer ergenlik sivilce problemi var ise sarı bazlı ürünler sivilcelerin kapatılması için uygun ürünlerdir.

Ten makyajı için hangi uygun ürünleri tercih etmelisiniz sorusuna gelince ben cilt için The Balm Balm Shelter ve Flormar Loose pudrayı öneriyorum.Balm shelter hem cilt tonunu düzgünleştiren ve orta düzeyde kapatıcı özelliği olan harika bir renkli nemlendirici kızlar.Bu renkli nemlendiriciyi uyguladıktan sonra ciltteki gün içindeki parlamaları önlemek için Flormar Loose Pudrayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz:)

Eğer ki göz altlarınızda kapatıcı kullanma ihtiyacını hissederseniz Rimmel Match Perfection concaeler tam sizlik! 
Dudaklarda ise dudak rengi tonlar, mercanlar, pembeler açık tonlarda parlatıcılar sizler için birebir!
Çok koyu kırmızılar, bordolar sizlerin yaşına göre çok ağır kalacak ve çok olgun bir görüntüye sahip olmanıza sebep olacaktır.Bu sebeple koyu tonlardan uzak durmalısınız.Rujlar bakımından sizlere çok tatlı ve uygun önerilerim var!! 

Golden Rose Diamonds Lip Gloss, Flormar Long Wearing serisi, Maybelline Water Shine Diamonds lipgloss ve Rimmel Kiss me Kate matte serisi sizler için birebir kızlarım !!


Gelelim yanaklara!! Bu genç yaşlarda önerim krem allıklar ve tatlı pembeler kullanmanız :)Yanaklardaki hafif pembelik cildinizi hem daha sağlıklı gösterecektir hem de makyajınız ile bütünlük sağlayacaktır.Krem allık olarak Maybelline Dream Mousse Krem allıklar, The Balm Hot mama ve Essence Me and my İcecream serisinin  allıkları sizler için biçilmiş kaftan!!!
Gelelim göz makyajımıza:) Koyu ve yoğun bir göz makyajı genç kızlarımızda gün içinde aşırı yoğun ve itici durur.Ve bilinenin aksine yaşa uygun yapılmayan koyu tonlu makyajlar gözlerde yorgun bir görüntü oluşturacaktır.Gelin hiç koyu tonlara özenmeyin!!! Onların da zamanı gelecek kızlarım!!! Renkli göz kalemleri ve kirpik diplerine sürülecek hafif bir eyeliner ile günlük makyajınızı tamamlayın.Gözleriniz çok fresh görünecek!Ben renkli göz kalemlerinde Rival de Loop gözkalemleri ve Maybelline gel eyeliner öneriyorum!! Kirpikler için de Maybelline Rocket Volume rimel harika sonuçlar yaratacaktır!!Kızlarım bugün sizler için benim üniversite yıllarımda en çok kullandığım bir makyajı yaptım:)

Cildimi The Balm Balm Shelter ile nemlendirip tonumu sabitledikten sonra Flormar Loose Pudra ile makyajımı sabitledim:) Concaler olarak The Balm Time Balm concaeler uyguladıktan sonra yanaklarıma The Balm İnstain Pinstripe allığı uyguladım. Gözlerime ise Rival de Loop 02 Aqua göz kalemimi uyguladıktan sonra kirpik diplerime Maybelline gel eyeliner uyguladım ve dudaklarıma da Golden Rose Multicolor Diamonds Lipgloss no 06 rujunu sürdüm ve gayet doğal bir makyaj elde ettim:)


Sonuç olarak kızlarım yaşınız genç ve cildinizi iyi muhafaza edin; zira o cilt sizin gelecekteki yıllarda teminatınız! Koyu tonlarda ve yoğun makyajlara ÖZENMEYİN ONLARIN DA SIRASI GELECEK!!!
Cildinize iyi bakın!Yeni öğretim yılında başarılar!

Sevgilerimle.
Beste NihanCopyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi