20 Ağustos 2013 Salı

REXONA DUŞ FERAHLIĞI VE NİVEA STRESS PROTECT SERİSİ KARŞILAŞTIRMASI


Koku...

Belki de bir bayanın en önemli etiketi.Kimliği, temizliği, hatta herşeyi...

Yaz aylarında sıcakların artması ile ter bezlerimiz inanılmaz derecede faaliyete geçiyor.Elbette terleme vücudumuzun soğuma mekanizması olsa da kimse yaz sıcağında kötü kokmak istemez öyle değil mi:)

Hele ki ergenlik çağındaki bazı kızlarımız dikkatimi çekiyor ve ne yazıkki aldığım ter kokusu beni çileden çıkartmakta.Biraz temizlik eğitimine de bağlı ama bunun önüne geçmek oldukça kolay öyl4e değil mi? (açık sözlü olduğum için kusuruma bakmayın ama dürüst olmazsam kime yardımcı olabileceğim??? )

Tıpkı kozmetik ürünlerinde olduğu gibi deodorantlarda da büyük bir gelişme hatta yarış söz konusu ve bana göre bu işi en iyi bilen firmalar Rexona ve Nivea!! İki firma da 48 saat koruma iddiasıyla öyle iki deodorant çıkardı ki her ikisini de paylaşmamak olmazdı :)


Rexona'dan başlayalım mı :)

Normalde rexona markasının sadece açık mavi "coton" serisini kullanan ben oldukça önyargılı olarak shower clean serisini kullanmaya başladım.Deodorantta elbette ki önemli olan koku ancak; uzun süre kalıcı ve ferahlık hissi de benim için çok önemliydi.
 
İlk kokladığımda söylenildiği gibi hakikaten duştan çıkmışsınız izlenimi verdi.Misler gibi geldi burnuma.Kullandığımda herhangi bir beyaz tortu ya da giysilerimde sarımsı bir lekelenme bırakmadı.Ürün iddiası 48 saat olduğu için özellikle test etmek istedim ve kullandım.Sonuç mu? 48 saat olmasa da gün boyu aynı koku koltukaltlarımda kaldı ve çok memnun kaldım diyebilirim.
 
 
Gelelim Nivea Stress Protect Deodorantına:)
 
Nivea Stressed Protect de aynı Rexona gibi 48 saat koruma vaad ediyor.Kokusu da tertemiz sevimli bir koku ancak kokusunu sıktıktan bir kaç saat sonra yitirdiğini tespit ettim.48 saat koruma olmasa da bu ürün de kullanılabilir ve sizi yarı yolda bırakmayacak bir ürün kızlarım.Kalıntı ve sararma kesinlikle yapmıyor ve her iki deodorant da türevlerinin en iyisi diyebilirim.
 
 
İnstagram sayfamda sizlere söz vermiştim her iki ürüne ilişkin yorumlarınıza blogta yer vereceğim diye.Bakalım neler demişsiniz hihihi :)
 
 
@gulsedaa : Rexona tabiiki dee :)
 
@ozgedeepbeauty : İkiside :)
 
@ekincenik : İkisini de kullandım rexonanın kokusu muhteşem sanki rexona :))
 
@yoksnm : rexona nın kokusu çok güzel
 
@bernahelvacı : Rexona
 
@essradurak : Rexona!hem hoş hem kalıcı bir kokusu var ve kuruluk etkisi de iyi.Kullanmış olanlara tavsiye ederim.Diğerini kullanmadım.
 
@seydasahbz : İkisini denedim Rexona çok daha iyi kokusunu ve bıraktığı hissi sevdim.Nivea hafif bir yanma yaptı bende ve kalıcılığı da pek tatminkar değil.O yüzden kesinlikle Rexona!
 
@sevcan555 : Rexonanın kokusu süper!:-)
 
@puhusever : Rexona <3 ilk kullandığım günden beri vazgeçemiyorum :)
 
@shrbnshn: Rexona.pembesi ve mavisi  vazgeçilmezim.kokuları çok güzel ve gün boyu kokusunu alıyorum:)


Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi